TESTPILOT

TESTPILOT

Prvopočiatky založenia kapely siahajú ku koncu sedemdesiatych rokov do Senca a od vtedy sa to zmenami len tak hemžilo. Ovplyvnení hard-rockovou a art-rockovou scénou, Testpilot hrali prevzaté skladby domácich a zahraničných formácií ako Katapult, Olympic, Nazareth a Pink Floyd. Z tohto obdobia pochádza aj prvotina, prvá verzia skladby Big Bang. Skupina ukončila svoju činnosť na jeseň v roku 1981, odkedy jednotliví členovia postupne odchádzali "verne slúžit svojej vlasti".
Po rokoch, niekedy v druhej polovici 90-tych rokov sa začali už rodinne usadení, bývalí členovia nepravidelne schádzať a na akustických gitarách oprašovať staré hity a začína ďaľšia kapitola Testpilot. Po niekoľko mesačnej tvrdej práci, absolvovali v júni 2003 v novej zostave svoje prvé vystúpenie na Seneckom karnevale. Testpilot absolvoval niekoľko koncertov a začal pracovať na svojom prvom CD-čku. V lete 2006 ho Testpilot vydal pod názvom Big Bang a pokrstil na slávnostnom koncerte pred Johnyho Espressom v Senci.V septembri 2007 sa prichádza gitarista Marek Mokoš, ktorý mení smerovanie a hudobný štýl skupiny. V 2008 prichádza basgitarista Martin Tušš, v roku 2013 najmladší člen, klávesák, bubeník v jednej osobe, Marek Junior Mokoša v roku 2017 nový spevák Patrik Bognár.
A v tejto zostave sme aj dnes:-) Píše sa rok 2019 a TESTPILOT sa vydáva na novú cestu, ktorá je pre mnohých z nás, už posledným možným vlakom, ešte niečo na hudobnej scéne dokázať. Čakajú nás nové výzvy, nové projekty a nové skladby. Hudba nás baví a chceme potešiť nie len seba, ale aj Vás:-)


Rock, Hard Rock


Obsadenie kapely:

Patrik Bognár - spev

Marek Mokoš - gitara

Martin Tušš - basgitara

Marek Junior Mokoš - klávesy, bicie


SÚŤAŽNÉ SKLADBY: