CALIBER X

CALIBER X

Caliber X je progresívno metalová kapela z Oravy, ktorá vznikla koncom roku 2010. 

Na konte máme 2 albumy: Samovrah 2011 a Stroj času 2015. Máme za sebou mnoho koncertných šnúr. K tým známejším patrí turné s Liquid Brain Roll- Pavel Chodelka+Brainscan, turné po Poľsku s cover kapelou Alcoholica a turné po Českej republike s kapelami Warning Vision a Public Relations. V lete každoročne absolvujeme festivalovú šnúru na podujatiach ako Topfest, More Than Fest, Rock pod Kameňom, Turiecfest, Terchovský Budzogáň, Rockové leto, Dobrý festival Prešov, Rock Beskyd, Rockfest Nitrianské Rudno a podobne. 

Začiatkom roku 2018 sme vydali cover pieseň od Modusu- Keď sa raz oči dohodnú, nahrávanú v spolupráci s producentom Jimim Cimbalom, ktorý sa podieľal aj na nahrávaní nášho druhého albumu. Kapela prešla počas rokov mnohými personálnymi zmenami. Tá posledná prebehla koncom roku 2018, kedy sme sa rozlúčili s naším klávesákom a od roku 2019 vystupujeme ako kvarteto.

 Momentálne sa nachádzame vo fáze tvorby tretieho štúdiového albumu. Priaznivci si nás môžu vyhľadať na sociálnych sieťach ako instagram, facebook alebo youtube. Všetky informácie o kapele nájdete na našom webe www.caliberx.sk. Vidíme sa na koncertoch!


Metal


OBSADENIE KAPELY:

Ján Kičin - basová gitara
Lukáš Matys - gitara
Martin Pučať - Spev
Peter Balušík - bicie nástroje 


SÚŤAŽNÉ SKLADBY :