KIERO GRANDE

KIERO GRANDE


  Zárodok kapely vznikol v máji roku 2006. Stavali sme na bluesových coveroch Rolling Stones, Hobo Blues Band, Clapton, Hendrix, BB King atď., ale bluesová dvanástka nás čoskoro prestala baviť. Začali sme pridávať vlastné skladby a v roku 2011 sme sa stali bluesovým objavom roka Slovenskej Bluesovej Spoločnosti.


Dva roky na to sme si už zahrali na maďarskom Sziget festivale ešte pod pôvodným menom kapely a v plnej zostave. Z rodinných dôvodov nás opustili harmonikár aj druhý gitarista a ostali sme traja ako Cream.


V roku 2016 sme vydali album Unorthodox, v 2017 sme vyhrali Slovakian Blues Challenge, vďaka čomu sme následne v 2018 reprezentovali Slovensko na European Blues Challenge v Nórsku. Bol to pre nás veľký zážitok, pre chalanov z dediny, letieť za hudbou k polárnemu kruhu. Tento rok sme vydali znova na vlastné náklady album Heavy Hands, ktorý budeme propagovať aj na jarnom turné po západe SR a v Česku.


Nápadov a skladieb máme neúrekom, len keby bolo času ich nacvičiť a nahrať.


Začali sme bluesom, ale rock sa dá pripraviť na viac spôsobov. Hovoríme si punk´n´blues, alebo progressive blues, ale koho to naozaj zaujíma?


Obsadenie kapely:

Adrian "Ady" Kelemen - spev, gitara

Róbert Gajdošík - basgitara

Vojtech Száraz - bicie


SÚŤAŽNÉ SKLADBY: