BEANS & BULLETS

BEANS & BULLETS

Beans & Bullets vznikla v roku 2012. Absolvovala prvé vystúpenia ešte v podobe power tria (VOC+harm/GTR/DR), následne v roku 2014 získala ocenenie (II. miesto) na súťažnom festivale autorských kapiel FAMAT.
Po tvorivej prestávke v rokoch 2016 a časti 2017 Beans & Bullets štartuje nanovo, tentoraz v podobe klasického rockového kvarteta.
V roku 2019 kapela presvedčila porotu aj obecenstvo súťažnej prehliadky kapiel Blues Aperitiv 2019 v Šumperku, získala postup na medzinárodný festival Blues Alive, a zároveň cenu publika.
Repertoár Beans & Bullets tvoria v prevažnej väčšine autorské skladby s charakteristickým a energickým zvukom starého i moderného blues. Underground v moderných šatách, neobvyklé aranžmány a hlavne poctivý naživo hraný blues ovplyvnený funkom, southern rockom a hardrockom. Popri autorských skladbách má kapela v playliste niekoľko významných skladieb, vždy precízne upravených a prezlečených do vlastných šiat.Energická fúzia blues, swampsouthern rocku, funku a hardrocku - badass blues


Obsadenie kapely:

Jakub Daniš - spev, harmonika
Michal Mandák - gitara, spev
Milan Klenovský - basgitara, spev
Peter Mikušek - bicie, spev


SÚŤAŽNÉ SKLADBY: