EUFORY

EUFORY

2008 -2013 : Zrod skupiny EUFORY. Zakladajúci člen kapely - bubeníčka Miriama Hodoňová. Spočiatku sa EUFORY formovala ako revivalová skupina, hrajúca skladby od legendárnych DEF LEPPARD. Neskôr sa formuje terajšia zostava EUFORY s odklonom od revivalu k tvorbe vlastných skladieb .

2014 : EUFORY nahráva prvý oficiálny singel z názvom "From The Other World" .

2015 : Pozvanie na post manažera prijal Štefan "LSD" Dibdiak. Presadzuje postupné získavanie skúseností a pomocou súťaží pre začínajúce kapely v priebehu roka dávať o sebe vedieť . EUFORY takto žne prvé úspechy u fanúšikov, porotcov i širšieho publika. Zároveň "LSD" podporuje nahrávanie a vydanie prvého CD kapely . To vychádza 6/2015. "FLYING ISLAND EUFORY" je názov prvého albumu kapely EUFORY . Obsahuje 10 skladieb z toho bonusovú v slovenčine - Melódia čierneho klavíra .

2016 : EUFORY vyráža na svoje prvé turné po kluboch a vystupuje i na festivaloch . Kapela sa zo skladbami z prvého albumu zúčastňuje úspešne v rozhlasových i TV hitparádach na SK i CZ ( Fajn rock muzic, Rebeca, Rádio pre život , TOPfest TV, Fajn rock TV ...) . Na jeseň 2016 kapela obmedzuje svoje vystupovanie , aby sa mohla venovať príprave nových skladieb na svoj druhý album. Vystupuje len ako hosť na finále Rockovej Maturity 2016 a na akcii Spomienka na Lemmyho I., kde sa predvedie s repertoárom legendárnych Motorhead .

2017 : Kapela obmedzuje vystupovanie v podstate len na festivalové koncerty a venuje sa priprave a nahrávaniu svojho druhého albumu . Napriek tomu sa úspešne uviedla aj na festivaloch v čechách ako napr. : Kamenité (CZ) - Čas Rock Fest , Masters Of Rock (CZ) vo Vizoviciach alebo RockTherapy (CZ) v Orlovej . Rok 2017 končí na akcii Spomienka na Lemmyho II.

2018 : kapela uskutočnila svoje prvé medzinárodné turné - s kapelami Power 5 (CZ) a Scream Maker (PL) - Tour 3 Country / 3 Bands / 1 Heavy Metal . Turné je v každom štáte v 3 rôznych mestách - v 3 kluboch . 29.5.2018 - vydáva svoje 2. CD - Higher and Higher Obsahuje 9 skladieb z toho jednu bonusovú - powermetalovú prerábku od Motorhead - ako poctu Lemmymu - One More Fuking Time . Kapela sa úspečne predviedla na letných festivaloch : Masters Of Rock (CZ) vo Vizoviciach alebo GeoAward (SK) v Bratislave, Legendy fest (SK)v Prievidzi , Ropice(CZ), Rockovaní nad Olzou (CZ), Rock na hrázi Hlučín (CZ) , Orgazma Fest (SK), Nadeje Fest - Trutnov (CZ) a ďalšie . Rok 2018 pokračuje jesňou klubovými akciami na slovensku i v čechách a končí na narodeninovej párty v ostravskom Barráku .

2019 : Hned prvý koncert je v januári na miestnom festivale v polskom Krosne ! Potom nasleduje už druhé medzinárodné turné - s kapelami Power 5 (CZ) a IronBound (PL) - po polských, českých a slovenských kluboch .


Power / Heavy Metal


OBSADENIE KAPELY:

Miriama Hodoňová - bicie nástroje

Števo Hodoň - gitara, spev

Ľuboš Senko - spev

Adrian Benca - basová gitara

Peter Drábik - gitara, spev


SÚŤAŽNÉ SKLADBY :